joanna-rusznica

Joanna Rusznica

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, PSYCHOTERAPEUTA PAR

Jestem psychoterapeutą, pracuje w nurcie psychodynamicznym pozwalającym na zrozumienie problemu, własnego funkcjonowania i przyczyn objawów, przez co, w relacji terapeutycznej, realizujemy wspólnie obrany cel. Jako terapeuta towarzyszę i wspieram w otwartym i dynamicznym procesie terapeutycznym, służąc doświadczeniem, wiedzą i profesjonalną pomocą.

Metodyka psychodynamiczna daje podstawy do pracy z szerokim spectrum trudności psychicznych – zaburzeniami afektywnymi – wszelkimi objawami z obszaru nastroju; nerwicowymi w lękach, obsesjach, komplusjach i fobiach; zaburzeniami osobowości mającymi swoje odzwierciedlenie w zachowaniu człowieka; zaburzeniami odżywiania, funkcjonowania seksualnego, snu; trudnościach w relacjach partnerskich. Niemniej jednak samo rozpoznanie mimo że istotne, często ustępuje miejsca samej pracy w terapii; bywa że początkowo zgłaszane problemy okazują się głównie impulsem do podjęcia walki o siebie i prowadzą do poznania, w trakcie terapii, prawdziwych przyczyn trudności w osiągnięciu indywidualnie pojmowanego szczęścia. Terapia psychodynamiczna to droga do zgłębienia samego siebie, zwiększenia samoświadomości i zrozumienia własnych emocji oraz przyczyn zachowania ku pełniejszemu życiu.

Pracując terapeutyczne za każdym razem przekonuję się o wyjątkowości każdego człowieka. Moja rola jako terapeuty polega na przejściu z nim tą niejednokrotnie zawiłą drogą.

UMÓW WIZYTĘ ON-LINE

Ładuję...

Wykształcenie:

  • Uniwersytet Śląski: psychologia, specjalizacja: psychologia kliniczna człowieka dorosłego i psychologia sądowa,
  • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej – Krakowskie Centrum Psychodynamiczne

Doświadczenie:

  • Centrum Psychiatrii w Katowicach : Ośrodek Terapii Uzależnień od alkoholu i Współuzależnienia; Oddział Dzienny zaburzeń nerwicowych i afektywnych
  • NZOZ Vera-Med w Katowicach: Oddział Dzienny Psychoterapii
  • Stowarzyszenie Po MOC dla kobiet i dzieci im. M. Niepokalanej w Katowicach
  • NZOZ AlterMed w Katowicach: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Oddział Dzienny zaburzeń nerwicowych